12 1 6 19 2
(Opiště kód z obrázku)
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
ivan
15:30 (pondělí 20.srpen, 2012)
ahoj Milane,
těžko takto poradit. Těch důvodů, nebo spíše chyb, proč zůstávají zelené listy je příliš mnoho na to, abych se tady rozepisoval. Pokud ale máš zájem je možné mě kontaktovat telefonem a třeba pak přijdeme na nějaké řešení. Spozdravem ivan
Milan
22:44 (úterý 22.květen, 2012)
Proč mi listy zůstávaj zelený u IR? :-D asi špatně dělám vyvážení bílé, že? jinak máš opravdu povedený fotky.
ivan
18:10 (pátek 13.duben, 2012)
vzhledem k tomu, že jsi si Darksome trochu spletl účel této rubriky. Dovolil jsem si tvůj osobní inzerát smazat.
Je to vůbec poprvé, co něco mažu z této návštěvní knihy.
Pokud se budeš chtít vyjádřit k fotkám ať už záporně, nebo kladně budu rád a věř, že to zde ponechám.
S pozdravem,
autor těchto stránek
Darksome
18:07 (pátek 13.duben, 2012)


SMAZÁNO !!!
ivan
22:21 (úterý 2.srpen, 2011)
no jo, k tomu není Dane co dodat ;-)
Dan M.
10:30 (pondělí 1.srpen, 2011)
Průser jak vrata od stodoly...sklo mi dělá hot-spoty. Když se to sere, tak se to sere, jak se říká :-D
ivan
20:46 (neděle 31.červenec, 2011)
tak hodně štěstí Dane a dej vědět jak jsi dopadl s tou předělávkou fotoaparátu ...
Dan M.
16:19 (sobota 30.červenec, 2011)
Zrovna jsem před pár chvílemi pročítal nějaký tutorial na překopávku nějakého Canonu na stránkách IRSTUDIO a v diskuzi pod ním narazil na jméno "Ivan Anderle" ve spojení s dotazem na předělání těla pro IR :)
Až to bude aktuální, budu to tedy řešit také přes LifePixel. Měl jsem jen obavy ze zasílání do zahraničí, se kterým nemám moc zkušeností. Nejspíše bych od nich jen objednal filtr a doma si to na koleni vyměnil. Do té doby budu trpělivě experimentovat s dlouhými časy a IR filtrem na svém dosavadním těle a čerpat inspiraci od zkušenějších, jako je to možné ve zdejší galerii :)
ivan
15:45 (sobota 30.červenec, 2011)
právě v LifePixel jsem si to nechal tenkrát dělat a tam prodávaj i samostatné filtry na předělání doma. S ničím nebyl problém ...
Dan M.
15:22 (sobota 30.červenec, 2011)

Když mě to chytne a pořídím starší druhé tělo, tak bych spíš volil právě tu cestu výměny filtru přímo na senzoru a mít to jen na IR. Ale nevím, kde se to nechá v ČR udělat. Máš nějaký konkrétní typ? Našel jsem i celkem šikovné DIY návody na překopávku (odebrání ochraného filtru z čipu a nahrazení IR filtrem), které bych dle mého odhadu v pohodě zvládl, ale nevím, kde v ČR zakoupit onen filtr. Jak to funguje přes ten LifePixel? Je to s objednávkou do ČR bez problému?
ivan
14:56 (sobota 30.červenec, 2011)
také jsem Dane na počátku používal IR filtr a nevhodný fotoaparát. Velmi brzy jsem však zjistil, že expozice 20-30s se hodí ale jen občas a k určitému záběru, ale většinou je lepší použít normální čas a navíc je zde možnost i pracovat s větší clonou. Jde pak zachytit třeba listí vě větru, jedoucí auta i pohybující se lidé atd. Ideální je podle mne sehnat si druhý fotoaparát a provést úpravu tj. odebrat ochraný filtr. Potom už jen fotit a fotit.
Tak ať se daří ...
PS - ještě je možné, taky si nechat vyměnit senzor v aparátu přímo za speciální na focení jenom v IR. To jsem udělal já a jsem spokojen ...
Dan M.
14:38 (sobota 30.červenec, 2011)
Mám z té IR fotografie se svým Nikonem D90 obavy. Než se do něčeho vrhnu, tak si o tom seženu co nejvíce informací, abych do nových vod vstupoval alespoň částečně znalý terénu. Nicméně jsem se dobral k tomu, že D90 jakožto novější DSLR disponuje lepším odstínením IR záření na senzoru a tudíž s použitím IR filtru dochází k rapidně delším expozicím, než je tomu naopak u takové starší D50, která nebyla proti IR záření tak dobře chráněná a je proto k IR fotkám vhodnější. Uvidím, jak se s těmi časy poperu - na druhou stranu dlouhá expozice přináší dramatičtější výsledky, pokud jsou v záběru svižná oblaka nebo voda. Nicméně bych jednou rád pořídil nějaké starší bazarové tělo a překuchal ho přímo a jen na IR fotografii, což umožní fotit IR fotografie i s bravenou informací a s časy, které umožní mít každý lísteček v záběru ostrý.
Nějak jsem se rozepsal...musel jsem si někde pobrečet :D
Až se v tom rozkoukám a výsledky začnou stát za to, rád se o ně podělím :)
ivan
08:25 (úterý 24.květen, 2011)
zdravím Lukáši. Všechno je to o náhodě nebo o dlouhém čekání, které někdy vyjde a jindy zase né. Ovšem s tím jeřábem jsi se skoro trefil. Ten bych fakt občas potřeboval, každou chvíli chybí tak 2-3 m, aby bylo vidět přes stromy tam kam člověk potřebuje. Ať se ti daří ...
Lukáš Tejkl
03:11 (pátek 20.květen, 2011)
Úžasné fotky, až si někdy říkám že jste snad musel poručit větru dešti, zvířatům zaplatit aby pózovala, do krajiny vylít kvanta Primalexu a občas s sebou táhnout jeřáb, či jíný podobný přemisťovač, který Vás dostane do místa odkud je fotka tolik atraktivní!:-) Jedním slovem parádní!
ivan
16:51 (úterý 19.duben, 2011)
zdravím Ladislave a mám radost že se fotky líbí. Jaro začlo a tak moje IR fotografie zase ožije ;-)
a malá poznámka - adresu na tvé www stránky jsi asi napsal špatně odkaz nefunguje, tak se nemůžu kouknout ...
1 2 3 4 5 6 7