3 1 5 13 17
(Opiště kód z obrázku)
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Milan
22:44 (úterý 22.květen, 2012)
Proč mi listy zůstávaj zelený u IR? :-D asi špatně dělám vyvážení bílé, že? jinak máš opravdu povedený fotky.
ivan
18:10 (pátek 13.duben, 2012)
vzhledem k tomu, že jsi si Darksome trochu spletl účel této rubriky. Dovolil jsem si tvůj osobní inzerát smazat.
Je to vůbec poprvé, co něco mažu z této návštěvní knihy.
Pokud se budeš chtít vyjádřit k fotkám ať už záporně, nebo kladně budu rád a věř, že to zde ponechám.
S pozdravem,
autor těchto stránek
Darksome
18:07 (pátek 13.duben, 2012)


SMAZÁNO !!!
ivan
22:21 (úterý 2.srpen, 2011)
no jo, k tomu není Dane co dodat ;-)
Dan M.
10:30 (pondělí 1.srpen, 2011)
Průser jak vrata od stodoly...sklo mi dělá hot-spoty. Když se to sere, tak se to sere, jak se říká :-D
ivan
20:46 (neděle 31.červenec, 2011)
tak hodně štěstí Dane a dej vědět jak jsi dopadl s tou předělávkou fotoaparátu ...
Dan M.
16:19 (sobota 30.červenec, 2011)
Zrovna jsem před pár chvílemi pročítal nějaký tutorial na překopávku nějakého Canonu na stránkách IRSTUDIO a v diskuzi pod ním narazil na jméno "Ivan Anderle" ve spojení s dotazem na předělání těla pro IR :)
Až to bude aktuální, budu to tedy řešit také přes LifePixel. Měl jsem jen obavy ze zasílání do zahraničí, se kterým nemám moc zkušeností. Nejspíše bych od nich jen objednal filtr a doma si to na koleni vyměnil. Do té doby budu trpělivě experimentovat s dlouhými časy a IR filtrem na svém dosavadním těle a čerpat inspiraci od zkušenějších, jako je to možné ve zdejší galerii :)
ivan
15:45 (sobota 30.červenec, 2011)
právě v LifePixel jsem si to nechal tenkrát dělat a tam prodávaj i samostatné filtry na předělání doma. S ničím nebyl problém ...
Dan M.
15:22 (sobota 30.červenec, 2011)

Když mě to chytne a pořídím starší druhé tělo, tak bych spíš volil právě tu cestu výměny filtru přímo na senzoru a mít to jen na IR. Ale nevím, kde se to nechá v ČR udělat. Máš nějaký konkrétní typ? Našel jsem i celkem šikovné DIY návody na překopávku (odebrání ochraného filtru z čipu a nahrazení IR filtrem), které bych dle mého odhadu v pohodě zvládl, ale nevím, kde v ČR zakoupit onen filtr. Jak to funguje přes ten LifePixel? Je to s objednávkou do ČR bez problému?
ivan
14:56 (sobota 30.červenec, 2011)
také jsem Dane na počátku používal IR filtr a nevhodný fotoaparát. Velmi brzy jsem však zjistil, že expozice 20-30s se hodí ale jen občas a k určitému záběru, ale většinou je lepší použít normální čas a navíc je zde možnost i pracovat s větší clonou. Jde pak zachytit třeba listí vě větru, jedoucí auta i pohybující se lidé atd. Ideální je podle mne sehnat si druhý fotoaparát a provést úpravu tj. odebrat ochraný filtr. Potom už jen fotit a fotit.
Tak ať se daří ...
PS - ještě je možné, taky si nechat vyměnit senzor v aparátu přímo za speciální na focení jenom v IR. To jsem udělal já a jsem spokojen ...
Dan M.
14:38 (sobota 30.červenec, 2011)
Mám z té IR fotografie se svým Nikonem D90 obavy. Než se do něčeho vrhnu, tak si o tom seženu co nejvíce informací, abych do nových vod vstupoval alespoň částečně znalý terénu. Nicméně jsem se dobral k tomu, že D90 jakožto novější DSLR disponuje lepším odstínením IR záření na senzoru a tudíž s použitím IR filtru dochází k rapidně delším expozicím, než je tomu naopak u takové starší D50, která nebyla proti IR záření tak dobře chráněná a je proto k IR fotkám vhodnější. Uvidím, jak se s těmi časy poperu - na druhou stranu dlouhá expozice přináší dramatičtější výsledky, pokud jsou v záběru svižná oblaka nebo voda. Nicméně bych jednou rád pořídil nějaké starší bazarové tělo a překuchal ho přímo a jen na IR fotografii, což umožní fotit IR fotografie i s bravenou informací a s časy, které umožní mít každý lísteček v záběru ostrý.
Nějak jsem se rozepsal...musel jsem si někde pobrečet :D
Až se v tom rozkoukám a výsledky začnou stát za to, rád se o ně podělím :)
ivan
08:25 (úterý 24.květen, 2011)
zdravím Lukáši. Všechno je to o náhodě nebo o dlouhém čekání, které někdy vyjde a jindy zase né. Ovšem s tím jeřábem jsi se skoro trefil. Ten bych fakt občas potřeboval, každou chvíli chybí tak 2-3 m, aby bylo vidět přes stromy tam kam člověk potřebuje. Ať se ti daří ...
Lukáš Tejkl
03:11 (pátek 20.květen, 2011)
Úžasné fotky, až si někdy říkám že jste snad musel poručit větru dešti, zvířatům zaplatit aby pózovala, do krajiny vylít kvanta Primalexu a občas s sebou táhnout jeřáb, či jíný podobný přemisťovač, který Vás dostane do místa odkud je fotka tolik atraktivní!:-) Jedním slovem parádní!
ivan
16:51 (úterý 19.duben, 2011)
zdravím Ladislave a mám radost že se fotky líbí. Jaro začlo a tak moje IR fotografie zase ožije ;-)
a malá poznámka - adresu na tvé www stránky jsi asi napsal špatně odkaz nefunguje, tak se nemůžu kouknout ...
Ladislav
Autorova domovská stránka
23:28 (čtvrtek 14.duben, 2011)
Zdravím, tak jsem po delší době zase viděl zajímavé, neotřelé fotky. Určitě se zase vrátím. Hlavně ty infračervené jsou super.
1 2 3 4 5 6 7